Кохання

Філософія любові

Ви коли-небудь замислювалися про те, що таке любов? Кожен розуміє це слово по-своєму: згадайте хоча б, скільки різних визначень ви бачили на вкладишах до жвачкам «Love is. . . ». Не які і зовсім не вірять у любов, вважаючи, що існують тільки деякі хімічні процеси і прихильність.

Що про це думають філософи? Чому філософія ніяк не може обійтися без любові? Які існують види любові?

Давайте знайдемо відповіді на ці питання.

Любов і філософія

Філософія нерозривно пов’язана з любов’ю. Саме слово «філософія» – це поєднання двох давньогрецьких коренів: філія, яке перекладається як «любов», софія, що означає «мудрість». Саме тому мислителі нерідко називали свої вправи в філософії любомудрием.

В давньогрецькій мові ще три слова означають «любов»: агАпе, сторгЕ і Ерос.

У кожного з них свій смисловий відтінок. Наприклад, філія – це любов-дружба чи любов-приязнь. Це піднесене почуття, яке відбувається за свідомого вибору. Його можна відчувати до друга, родича, батьківщині або пізнання: любов до пізнання і називають філософією.

Але навіщо в одній мові потрібно стільки слів, що означають, по суті, майже одне і те ж?

Пов’язано це багато в чому з тим, що в деяких культурах і мовах одне поняття може бути настільки складним, що необхідні додаткові слова, для того щоб найбільш точно висловити сенс.

Існує навіть поширена ідея про те, що в ескімоським мовах багато слів, які позначають різні види снігу: падаючий, що лежить на землі і так далі. Адже ескімоси живуть там, де снігу багато, а значить, їм часто доводиться про нього говорити. Однак багато лінгвісти не підтримують цю теорію.

Як би те ні було, у різних мовах дійсно може бути різна кількість слів для позначення одного поняття.

Наприклад, в китайській культурі величезну роль грає символізм. Одним із символів кохання в Китаї є качка-мандаринка. Ці птахи не летять з засніжених водойм взимку, а продовжують жити і годуватися в своїй місцевості. Тому качка-мандаринка символізує спільну стійкість у боротьбі з зовнішніми труднощами. Сама назва цієї качки є синонімом довгого і щасливого життя в шлюбі, любові і турботи про партнера. Виходить, що у цього поняття досить конкретне значення, яке в мові не можна висловити одним словом.

Саме з цієї необхідності виразити в мові таке складне поняття, як любов, у стародавніх греків народжується кілька слів.

Також з Давньої Греції до нас прийшло уявлення про платонічне кохання. Це сталий вираз з’явилося завдяки філософу Платону. У діалозі «Бенкет» герой Платона міркує про ідеальну, піднесеної любові без розгнузданості. Саме її і стали називати ” платонічною.

Над природою любові ламали голови не тільки філософи, поети і художники, але і психологи. Прийти до єдиного у думку так нікому і не вдалося, і людство досі не в силах іс кусственно створити це почуття або його знищити. Але психол огія допоможе врятувати відносини, зрозуміти, чому ми щоразу закохуємося не в тих людей, і навіть впоратися з розбитим серцем. Прийоми самодопомоги ви знайдете в нашому курсі «». Змініть якісно своє життя. Просто слухайте фоном короткі лекції по 20 хвилин.

Звичайно ж, не тільки стародавні греки говорили про кохання. В індійському трактаті «Гілки персика» розповідається про те, як з’являються повага, дружба, бажання та любов. З потягу душ один до одного народжується дружба, з потягу тел – бажання, а потяг розуму – повагу. Любов же породжується поєднанням усіх трьох потягів. При цьому перша частина життя відводиться пізнання, друга – кохання, а третя – накопичення багатств. Хоча Пушкін, наприклад, вважав, що «любові всі віки покірні».