Город

Навіщо їсти часник: всі факти про вплив «гострого золота» на організм

Доброго дня! Часник – як багато в цьому слові для серця злилося. Одні його люблять, інші на дух не переносять, але людей, просто байдужих до часнику, поки не зустрічав. Я ставлюся до першої категорії – їм його з задоволенням.

Часник – рослина древнє, з солідним послужним списком. Його зображення знайдено на стінах єгипетських гробниць, Піфагор віддавав данину йому, як королю спецій, а Авіценна так взагалі склав 9 сотень рецептів цілющих зіль на його основі.

Здавалося б, сама «часникова» країна – але немає! У лідерах з поїдання цієї гострої спеції значаться Китай, Корея в. Італія! Щодня кожен житель цих країн з’їдає по 10 зубчиків. Так що запахом часнику на переговорах або побаченні там нікого не здивуєш.

Опустимо здатність часникових головок відлякувати усіляку нечисть, хоча варто згадати, що таке забобон існує в різних культурах незалежно один від одного. Пробіжимося по доведеним властивостям цієї чарівної спеції.

5 вагомих причин є часник щодня

1. Часник зміцнює імунітет. На цю тему існують десятки підтверджувальних досліджень, хоча і без них наші прабабусі чудово все знали. Вчені ж лише відкрили механізм дії.

Виявляється, часник активує клітини імунної системи, стимулюючи їх активну боротьбу з інфекцією.

Вчені вважають: включення часнику в щоденний раціон знижує частоту виникнення респіраторних захворювань на 63%, а у хворих знижує тривалість та тяжкість перебігу захворювання.

2. Наукові дослідження на тему кров’яного тиску і рівня холестерину. Деякі вчені вважають – існує простий і смачний спосіб зниження тиску – додати в улюблене блюдо пару зубчиків часнику.

Так стверджують автори масштабного метааналізу, що включив в себе дослідження за 50 років, аж до 2013 року.

Огляд показав, що часник може не тільки знижувати кров’яний тиск у людей з гіпертонією, але і знижувати рівень холестерину в крові в середньому на 10%.

3. Наукові дослідження з питань пухлин. Китайські вчені ретельно вивчають протиракові властивості часнику. В одному з останніх досліджень від 2020 року, вони підтверджують зв’язок між споживанням цієї спеції і зниженням захворюваності на рак.

Причому екстракт витриманого часнику проявляє сильнішу протиракову активність, ніж свіжий, завдяки збагаченню кількома сероорганическими сполуками.

4. Наукові дослідження з питань змісту глюкози в крові. Дослідники з Університету Ланьчжоу провели метааналіз і прийшли до висновку, що регулярне вживання часнику протягом 2 тижнів призводить до значного зниження концентрації глюкози в крові.

Завдяки цій властивості, лікарі рекомендують включати її в раціон хворим на діабет 2 типу.

5. Часник бореться зі старінням організму. Часник прекрасний антиоксидант. Алліцин в його складі нейтралізує вільні радикали, які бомбардують наші клітини, «окислюють» їх і прискорюють процеси старіння.

Єдине «але» – для активації цієї властивості необхідно механічно пошкодити клітини часнику – порізати або розчавити його.

Кому не можна їсти часник

Безумовно, часник – продукт гострий, тому у великій кількості протипоказаний людям із захворюваннями ШЛУНКОВО-кишкового тракту: панкреатит, виразки, холецистит, гастрит.

До речі, неприємний запах – зовсім не проблема. Ловіть порада особисто від мене: коли я хочу уникнути неприємного запаху, я нарізаю пару часточок часнику на пластинки і п’ю їх жменями, запиваючи водою. Користь є, а неприємного запаху немає.