Спорт

Що дає їзда на велосипеді

Багато вибирають їзду на велосипеді як вид тренування, наприклад, ганяють по парках пару годин кілька разів на тиждень або ходять на сайкл в тренажерний зал. Хтось просто вибирає велосипед як засіб пересування і заміну громадського транспорту або автомобілю. Хтось просто використовує вправи, що імітують їзду на велосипеді. Тобто, так чи інакше велосипед завжди йшов рука в руку зі здоровим способом життя. Давайте з’ясуємо, що дає їзда на велосипеді і як правильно на ньому їздити.

Чим корисний велосипед?

Поліпшення обміну речовин

Як і будь-яка кардіо тренування, їзда на велосипеді покращує метаболізм і постачання органів киснем. Як результат – травлення стає краще, ви скидаєте вагу, зникають такі проблеми, як здуття живота або тяжкість, якщо вони були викликані малорухливим способом життя.

Зниження стресу і поліпшення сну

Постійні прогулянки на велосипеді знижують рівень кортизолу в крові – гормону стресу, який заважає вам заснути. Але стрес знижується не тільки фізичним, але і психологічним шляхом – проїхавши всього пару кілометрів, можна помітити, як всі думки відлітають з голови і ви просто медитативно спостерігаєте за дорогою.

Коли картинки і пейзажі пропливають повз досить швидко, у мозку не виходить концентруватися на одній думці, що досить добре для тих, хто звик переосмислювати одне і те ж в голові і турбуватися.

Зміцнення серцево-судинної системи

Як і будь-яка кардіонавантаження, прогулянки на велосипеді дуже корисні для серця – вони покращують тонус судин, регулюють холестерин і знижують ризик серцево-судинних захворювань.

Поліпшення роботи мозку

Цей вид спорту покращує кровообіг у мозку і допомагає створювати нові клітини в гіпокампі, який відповідає за пам’ять. Такі прогулянки часто стимулюють творче мислення і можуть допомогти знайти рішення, яке не приходило вам в голову раніше.

Поліпшення зору

Звичайно, на це великий вплив надає зазначене вище покращене кровообіг мозку. Але крім того, під час катання ваші очі постійно фокусуються і перемикаються між предметами довкола, що дуже корисно для зору.

Розвиток вестибулярного апарату

Можливо, ви цього не відчуваєте після багатьох років на колесах, але велосипед – це про баланс. Навіть триколісний. Завдяки цьому, вас менше закачує в машині або на човні, а прості рухи протягом дня не супроводжуються запамороченням.

Соціальні плюси

Велосипед не забруднює повітря, а зробивши його своїм хобі, можна завести друзів, поліпшити відносини з родиною, зробивши велопрогулянки частиною вашого спільного дозвілля. До того ж вам не страшні пробки і відсутність парковки.

Чим корисний велосипед для жінок?

Позбавлення від целюліту

Окрім загального позитивного впливу на організм, велосипед хороший тим, що він вбиває жир на стегнах і сідницях, а у дівчат це зазвичай найбільш проблемне місце, де накопичується жир і з’являється целюліт. Позбутися від целюліту першого або другого ступеня можна при регулярних тренуваннях менше ніж за 3 місяці. Також завдяки цьому виду спорту можна позбутися від капілярної сітки на ногах.

Попередження варикозу

За статистикою, близько 30% жінок і 10% чоловіків звертаються до лікарів з цією недугою. Ви, напевно, знаєте, що варикоз – це не просто естетична проблема, а захворювання, яке може привести до тромбофлебіту, екземі й навіть більш серйозних наслідків. Велосипед покращує кровообіг в ногах і не дає крові застоюватися, що значно знижує ймовірність появи варикозу.

Чим корисний велосипед для чоловіків?

Зниження ризику простатиту

Під час їзди на велосипеді у чоловіків поліпшується циркуляція в області органів малого тазу, що є хорошою профілактикою різних чоловічих захворювань, наприклад, аденоми.

Зниження холестерину в крові

Саме чоловіки частіше страждають із-за підвищеного холестерину в організмі і більше схильні до небезпеки отримати серцевий напад або інфаркт. Прогулянки на велосипеді знижують поганий холестерин, а також зміцнюють стінки судин і серцевий м’яз.

Як їздити на велосипеді, щоб схуднути?

Краще всього вибрати такий велосипед, в якому рама буде на 10 сантиметрів нижче талії. При такому розкладі розподіл навантаження буде найбільш оптимальним і вага буде скидатися легко.

Перевіряйте швидкість і пульс. В ідеалі швидкість повинна бути в районі 15-20 кілометрів на годину, а пульс близько 120-150 ударів в хвилину. Якщо більше, значить навантаження для вас занадто велика і потрібно знизити швидкість чи, наприклад, їхати не в гору.

Найкращий час для тренувань – в районі сьомої вечора. Не катайтеся в спеку – так ви швидко втомитеся, так і не виконавши план. Що стосується тренувань вранці, то тут все залежить від вас – якщо ви відчуваєте, що після катання вранці ви стали млявим на весь день, то такий час вам не підходить.

Робіть інтервальне тренування. Тут так само, як і з бігом: крутите педалі 30 секунд на граничній швидкості, потім 2 хвилини в звичайному, більш розслабленому режимі. Повторіть ці цикли по 5 разів. Щоб підтримувати фігуру в формі потрібно їздити по 1-2 години на день, але новачки можуть починати і з 15-20 хвилин, щодня додаючи по 10 хвилин до тренування.