Город

Що не любить полуниця: 6 причин поганої врожайності

Садову суницю люблять всі. Якщо дозволяє місце, намагаються садити стільки, щоб вистачило для їжі в сезон свіжих ягід і на зимові заготовки. Але врожайність часто залишає бажати кращого, не відповідає опису сорту. Давайте розбиратися, чому.

Посадка в тіні

Полуницю іноді називають «сонячної ягодою», рости вона повинна на відкритому місці. Посадка в півтіні протипоказана, там кущики постійно хворіють, погано цвітуть, а плоди стають дрібними, набувають кислий смак.

Рослини повинні добре висвітлюватися з усіх боків. Тільки тоді ягоди будуть солодкими, великими.

Але є нюанс. На півдні зазвичай садять ранні сорти, а від середньостиглих, тим більше, найкращих – пізніх, садівникам доводиться відмовлятися. Причина – ягода печеться на сонці. Жарким літом треба ставити затеняющую сітку.

У жителів Середньої смуги такої проблеми немає.

Килимові посадки

Це один із способів вирощування полуниці. Єдина перевага – доглядати за культурою легше. При квадратно-гніздовому або рядовому методі посадки зміст грядок клопітка, не по силам літнім людям, забирає багато часу у працюючих.

Урожайність при суцільних посадках падає, як показала практика, в 2, а то і 3 рази. Ягода стає дрібніше, смак отримують достатньо сонця плодів хороший, а перебувають під листочками – кислуватий.

Бур’яни

Приносять більше шкоди, ніж може здатися з першого погляду. Вони поширюють коріння на всю грядку, ведуть конкурентну боротьбу з полуницею за вологу, поживні речовини, і виграють.

Бур’ян затінює садову суницю, не даючи ягодам набратися солодощі. Кущики не нарощують стільки рожков, скільки могли б з-за загущення, що знижує врожайність.

Бур’яни забивають вуса, заважаючи розмножити сорт. Часто бур’яни виступають проміжними господарями у поширенні хвороб, шкідників.

Неправильні поливи

Садової суниці потрібні рясні, але не надмірні зрошення з моменту відновлення вегетації до початку наливу ягід.

Якщо грунт буде сухим, можуть розпуститися не всі бутони. Розкрилися квітки швидко старіють, іноді запилення не встигає відбутися, особливо коли кілька днів стоїть похмура погода. Зав’язі сохнуть.

Перелив загрожує загниванням кореневої системи. А аерація підземної частини погіршиться точно, що вплине на якість і кількість ягід. Плоди стають водянистими, при систематичних переливах – гниють і пліснявіють.

При зрошенні грунт повинен змочуватися мінімум на 20 див. Потрібно, щоб між ними просихав верхній шар.

Важкі грунту

Полуниця воліє легкі родючі грунти з нейтральною або слабокислою реакцією, рівень pH в межах 5,8-6,2. При вирощуванні на важких ґрунтах погіршується аерація, що веде до зниження врожайності, частих хвороб.

Неприпустима посадка полуниці на солончаках, вапняних грунтах, або в замокающих, болотистих, підтоплюються хоча б навесні ділянках.

Вирощування на одному місці більше 5 років

Культура старіє, врожайність поступово знижується, а ягода вироджується. Середній термін життя полуничної плантації – 5 років. На 3-4-му році потрібно взяти посадковий матеріал, закласти нові грядки.

Але треба враховувати особливості сорту. Наприклад, Чамора Туруси вироджується за 3-4 роки. Чорний Принц може рости на одному місці без втрати врожайності до 8 років.

Причин, чому полуниця погано плодоносить, багато. Щоб зібрати велику кількість солодких ягід, потрібно дотримуватися агротехніку, забезпечити культурі регулярний догляд.