5 фактів про сонце, які мало хто знає
Сонце – найближча до нас зірка. І в інформаційному полі, воно з’являється постійно, так що практично всі знають, що у діаметрі воно перевищує Землю приблизно в 109 разів, а його обсяг приблизно в 1 300 000 разів більше, ніж у нашої планети. А також, що Сонце настільки гаряче, що його температура на її поверхні становить близько 5 800 градусів за Цельсієм. Однак, це відомо всім, а сьогодні ми зібрали для вас п’ять фактів про Сонце, які відомі лише небагатьом:
1. Сонячні спалахи мають просто неймовірну потужність
Сонячні спалахи можуть досягати потужності в кілька мільярдів атомних бомб, і можуть відбутися в будь-який момент. Під час сильних спалахів можуть виникати геомагнітні бурі, які можуть вплинути на роботу електроніки та ліній електропередач на Землі.
2. Сонце обертається зовсім не так, як планети
На відміну від Землі, Сонце не обертається з постійною швидкістю: в різних місцях на його поверхні швидкість обертання може бути різною. Сонце обертається швидше на екваторі, ніж біля полюсів. Період обертання на екваторі становить близько 25 днів, у той час як на полюсах він досягає 36 днів.
3. Сонце дуже неоднорідне
Сонце не буває однорідним по всій своїй поверхні, і на його поверхні можна побачити безліч різних структур, таких як плями і вибухи, які називаються корональними викидами. Ці структури можуть мати просто величезний розмір: наприклад, деякі плями на Сонці можуть бути більше, ніж Земля.
Поверхня Сонця.
4. Енергії вистачило б усім
Сонце виробляє величезну кількість енергії: кожну секунду воно випромінює 3,828×10^26 Джоулів, цієї енергії було б достатньо, щоб покрити енергетичні потреби Землі на кілька тисяч років при поточному рівні споживання. Більша частина цієї енергії поширюється у формі світла, тепла та інших форм електромагнітного випромінювання. Людське розуміння і використання такої кількості енергії є одним з ключових питань сучасної науки і технології.
5. Не єдиним світлом
Сонце випромінює не тільки світло і тепло, але і нейтрино, елементарні частинки, які проходять через Землю практично без взаємодії з нею. Кожну секунду на Землю падає близько 100 мільярдів сонячних нейтрино, але вони настільки рідко взаємодіють з речовиною, що ми можемо зафіксувати лише кілька взаємодій в місяць.