Город

Часник пролежить хоч вічність і не згниє: зберігайте його не в солі і не в борошні (зберігається в квартирі до травня як свіжий)

Чому часник на кухні так швидко «вмирає»? Цей вельми вибагливий овоч чутливий до вологи, світла, перепадів температури, відсутності циркуляції повітря. В холодильнику і поліетиленовому пакеті він стає м’яким, на світлі – росте, від надлишку вологи чорніє і зморщується.

Можна зберегти часник свіжим, як з грядки, всю зиму? Так, можна. Мінімум до літа, максимум – до нового врожаю.

Самий популярний у народі спосіб збереження часнику – у трилітровій банці з сіллю або в борошні.

Виходячи з свого власного досвіду, можу сказати, що зберегти очищені зубчики в банку з сіллю неможливо. Сіль витягує вологу, зубчики жовтіють і зморщуються.

Добре зберігаються сухі, цілі головки часнику, засипані сіллю.

На дно скляної банки насипати невеликий шар солі, потім укладаємо шар часнику, починаємо чергувати – знову сіль, потім шар часнику і так далі. Останній шар часнику засипаємо сіллю, накриваємо папером або залишаємо не накритим. Зберігати в темному сухому місці.

Але при таких способах все-одно часник довго не лежить, починає сохнути і морщица вже на початку зими. Загалом, зберігання солі має місце бути. Але до весни, а тим більше, до нового врожаю такий часник не дотягує. Тому мені цей спосіб не підійшов.

Погреби у нас немає, а часнику з дачі дуже багато і не встигаємо його з’їсти до грудня.

Але є більш простий і надійний спосіб, при якому зубчики не зів’януть, не засохнуть і не проросте.

Повністю дозрілий, просушений і очищений від землі часник потрібно прибрати в звичайний глиняний горщик з кришкою. Попередньо ємність вимити з содою і повністю висушити. Укладаємо щільно часник, прикриваємо кришкою, залишаючи її трохи прочиненими і прибираємо наверх на кухонну шафу. Два, три рази за зиму перевіряю збереження. У такому вигляді часник зберігається у мене весь рік.

  • Стінки горщика захищають вміст від сонячного світла, тому часник не буде проростати;
  • Завдяки своїм властивостям, глина створює всередині ємності оптимальний мікроклімат, тому часник довго зберігає свіжість, смак, а також корисні властивості;
  • Глиняний горщик чудово виглядає на кухні, прикрашаючи інтер’єр, і часник завжди буде у вас під рукою.

Спосіб дуже простий, але дуже ефективний. У горщик (навіть трилітровий) поміщається досить часнику. Ми починаємо використовувати його в кінці зими, коли решті часник перестає зберігатися.

Для мене глиняний горщик став єдиною можливістю зберегти часник без втрат.