Що я саджу на грядці, які звільнилися після збирання цибулі і часнику. Варіантів досить багато. Ділюся
У середній смузі збирання цибулі і часнику припадає на кінець липня-початок серпня. Попереду ще чимало теплих днів і, дивлячись на порожні грядки, так хочеться ще щось на них посадити.
На порожніх після збирання цибулі грядках можна ще виростити багато всього смачного.
Це цілком можливо, і дуже раціонально. Дійсно, навіщо цибульним і часниковим грядок пустувати даремно, якщо на них ще можна встигнути виростити багато всього смачного. Існують культури, здатні дати врожай в цьому році. І варіантів тут чимало. Отже, почнемо.
Розповім вам про те що можна виростити відразу після цибулі та часнику на своєму прикладі.
Варіант перший
Особисто я часник прибираю раніше ніж цибулю. Так уже повелося, що я завжди починаю з часнику. І от як тільки я звільняю часникову грядку, так відразу висіваю нову партію свіжої зелені.
Зелень відмінний варіант для посадки після збирання цибулі.
Саджу салат, кріп, кінзу, так як попередня партія вже встигає набрати бутони і ось-ось погрожує втратити товарний вигляд остаточно.
Зелень в серпні виростає великої і соковитою.
Треба сказати, що серпнева зелень виходить дуже свіжою і соковитою. Як правило, в серпні вже немає тієї спеки, яка стоїть в липні і рослини відчувають себе значно краще і відмінно розвиваються.
Варіант другий
Крім зелені на часникову грядку я висіваю редьку.
Зимові сорти редьки висіваю в липні.
Редьку для зимового зберігання можна висівати протягом усього липня. Я роблю це відразу після збирання часнику, числа 20-го. Я вирощую сорт “Зимова черняя кругла” і в кінці вересня збираю відмінний урожай для зберігання. Між іншим, я помітила, що найбільша і соковита редька виходить саме при посадці після часнику. Мабуть, він є для неї ідеальним попередником.
Варіант третій
Далі розповім, як я використовую грядки, що звільнилися з-під лука.
Після збирання врожаю цибулі звільняється багато місця.
Так як лука я зазвичай саджу по три пасма, то площа після його збирання звільняється досить таки велика, і мені є, що називається, розгулятися.
Ну, звичайно ж, одну грядку я відразу залишаю під вуса полуниці. Пізніше, коли прийде пора висаджувати полуничні вусики, я буду висаджувати їх на одному з цих грядок.
Вуса полуниці дуже добре розвиваються на грядках з-під лука.
Посадка полуниці після цибулі та часнику це просто ідеальний варіант. По-перше, після збирання цибулі є час не поспішаючи підготувати ділянку під посадку. По-друге, цибулю і часник є прекрасними попередниками для полуниці. А так само відмінними сусідами. Часникові і цибульні фітонциди перешкоджають утворенню хвороб полуниці і запобігають її ураження шкідниками.
Тут я можу дати вам маленька порада. При посадці полуниці посадіть на грядці між рослинами кілька чесночинок. Це захистить полуничні кущики від багатьох неприємностей.
Варіант четвертий
Далі на цибульній я висіваю редис.
Редис чудово відчуває себе в серпні.
Кінець липня-початок серпня-найсприятливіший час для вирощування редиски. Тепла земля, короткий світловий день, сприятлива температура повітря, вобщем просто ідеальні умови. Як виростити потрійний урожай редиски за одне літо, я писала в одній з попередніх статей. Переходьте, там я докладно про все розповідаю.
Варіант п’ятий
Ще, на звільнених цибулевих грядках я сію ріпу.
Посів ріпи для зимового зберігання виробляють в кінці липня-початку серпня.
Ріпу саме для зимового зберігання теж краще сіяти в кінці липня-початку серпня. У нас в середній смузі вона прекрасно встигає дозріти до моменту збирання.
Варіант шостий
Ще висіваю невелику кількість гороху на їжу.
Посіяний після збирання цибулі горох відмінно визріває.
Він теж чудово встигає дозріти. Тільки беріть, звичайно, ранньостиглі сорти у яких термін дозрівання 45 днів, наприклад, “Первісток”.
Варіант сьомий
Рукола. Про неї кажу окремо. Саме в серпні у вас є всі шанси виростити великі, соковиті, цільні листя руколи.
Серпень-найкращий час для вирощування руколи.
У серпні йде спека, а з нею, нарешті, зникають хрестоцвіті блішки. Дуже часто в червні-липні рукола змітається блошкой просто дочиста. Якщо я помічаю поява блішки на капусту, то тут же обприскую її “Интавиром”. Обприскані листя-це найперші листя капусти. Вони не йдуть у їжу. Тому її я обприскую сміливо. Але ось руколу я не обприскую ніякою хімією, адже всі ці листочки нам належить з’їсти. Тому вже давно не сію цю пряність на початку літа. Толку ніякого. А ось у серпні нарешті настає час руколи. Серпень-найсприятливіший місяць для її вирощування. Я висіваю насіння на початку місяця і незабаром отримую пишну зелень.
Варіант восьмий, ледачий
Є ті, кому після збирання цибулі більше не хочеться возитися ні з якими посадками. У цьому випадку просто засійте звільнене місце гірчицею або вівсом.
Це відмінний сидерати-зелені добрива з великим вмістом органіки.
Гірчиця-відмінне зелене добриво.
Крім того, овес і гірчиця не дадуть грядок зарости після збирання врожаю. Вони чудово витісняють бур’яни.
Як бачите, варіантів того, що можна посадити після збирання цибулі і часнику, не так вже й мало. Беріть на озброєння і вирощуйте другий урожай за сезон на одній грядці! Удачі!