Город

Скільки томати можуть бути без поливу і чим їм це загрожує — розбираємося

Томати відносяться до найбільш популярним культур, які вирощуються на грядках або в тепличних спорудах. Багато городників задаються питанням, скільки рідини необхідно для рослин і можна для них не влаштовувати поливи? Сьогодні поговоримо про те, на що потрібно звертати увагу, щоб визначитися з частотою зрошення.

Звичайно, у дощове літо томати не потребують поливу. Але в період спекотного і сухого літа земля швидко пересихає, а рослини не можуть харчуватися, розвиватися й плодоносити без води. Багато дачників не можуть визначити рівень вологості грунту, оскільки не мають спеціальних вимірників. Раджу звертати увагу на стан томатів, врахувати погодні умови, метод посадки. Розповім про основні чинники, що впливають на полив рослин.

Різновид ґрунту

Піщаний грунт пересихає дуже швидко. Разом з водою вимиваються поживні елементи, в тому числі і азот. Так що помідори, ростуть у такому грунті, потребують не тільки в поливах, але і регулярних підгодівлі. Щоб землю можна було застосувати для вирощування томатів, раджу внести глину, компост і торф.

Глиниста земля дуже щільна, чудово утримує вологу, коренева система культур в ній погано розвивається. Такий грунт необхідно доповнити піском, перлітом, вермікулітом, торфом.

Суглинок добре підходить для вирощування томатів. Грунт не потребує частих поливах і підгодівлі. Але не слід забувати про роботу з грунтом: додавати органічні добрива, мульчувати.

Метод посадки

Помідори володіють потужною кореневою системою, що йде глибоко в грунт. Таким чином вона добуває з надр землі воду. При пересадці деякі корінці пошкоджуються. Такі рослини тривалий час потребують поливу.

Під час висадки безрозсадним методом корені не пошкоджуються і здатні проростати на глибину до 1,5 м. Ці томати мають посухостійкістю і не потребують частого зрошенні.

Також частота поливів залежить від глибини посадки рослини. Для пересадки високих кущів і переріс розсадного матеріалу потрібно більш глибока лунка, і основний стебло заглиблюють приблизно на 15-25 см. При цьому незабаром у рослини утворюються міцні коріння. А в зв’язку з цим кущ не слід часто і рясно поливати, оскільки деякі коріння вже на самому початку розташувалися на великій глибині.

Мульчування

Подібний популярний сільськогосподарський прийом допомагає поліпшити структуру грунту і спрощує подальший догляд за рослинами. До того ж, мульча з органічних матеріалів (трава, солома або торф) є додатковою підгодівлею. Крім того, при більш товстому шарі мульчі можна знизити частоту поливів. Обов’язково перевіряйте стан нижніх шарів ґрунту – він постійно повинен бути зволоженим

Ознаки недостатнього зрошення

Якщо не користуєтеся мульчуванням і іноді можете допустити пересихання землі, то визначити потребу помідорів в поливі можна за такими ознаками:

  • листя і пагони починають в’янути;
  • листя згортаються назовні.

Якщо не звернути на це увагу, з кущів будуть обсипатися квіти і зав’язі, а листочки пожовкнуть і обсипаючи. До того ж при періодичному пересушування врожайність знизиться, і плоди будуть дрібними.

Основні особливості зрошення

Під час проведення поливу враховуйте такі моменти:

  1. Не допускайте попадання води на листя, поливайте строго під корінь.
  2. Поливи повинні бути рясні.
  3. Використовуйте при поливі прогріту та відстояну воду.
  4. При вирощуванні в теплиці забезпечте провітрювання після зрошення, інакше підвищиться вологість в приміщенні.

Тепер ви переконалися, що не існує строгих правил при поливі помідорів: все залежить від кліматичних умов, грунту і методу культивування. Надмірний полив культур також негативно впливає на розвиток рослин: із ґрунту разом з рідиною зникають корисні мікроелементи, томати втрачають смакові та товарні якості, а кущі уражаються хворобами. Так що у всьому повинна бути міра.