Співбесіда: бути чи не бути
Ось уже кілька тижнів шукаю людину в команду. Проводжу по кілька співбесід на тиждень і кожне з них викликає у мене змішані почуття: від співчуття до гніву.
В цілому, структура співбесіди почасти схожа у всіх менеджерів. Пропоную разом подивитися на ключові питання під різним кутом: очима керівника і психолога.
І знову без прелюдії ніяк
Перш ніж почати бесіду, переконайтеся що вам зрозумілий план зустрічі. Якщо який наймає керівник або HR не проговорили це на старті, задайте питання самі про те, як буде проходити зустріч: питання до мене, кейс, мої запитання та інше.
Я як керівник
Бачу співрозмовника структурного людини, здатного ефективно використовувати свій час та інших.
Я як психолог
Закликаю таким чином дбати про себе : визначеність – відмінна точка опори і орієнтації в такий хвилюючий момент.
Розкажіть трохи про себе
Тут дійсно важливо розповісти про себе: коротко про своє становлення як фахівця: де вчилися, де працювали. Говорячи про посади, які займали, обов’язково згадайте і досягнення. Тут критично важливо говорити саме про свої досягнення і робити це максимально чітко.
Я як керівник
Хочу скласти уявлення про людину переді мною: як людина розмірковує, наскільки цілеспрямований, амбітний, чіткий, ерудований, наскільки якісно викладає думки, структурен. Все це дає мені зрозуміти в першому наближенні, наскільки переді мною той, кого я шукаю.
Я як психолог
Заохочую бути собою, незалежно від результату процесингу: рано чи пізно правда розкриється і наслідки цього можуть сформувати травму, яка вам ні до чого. Закликаю пам’ятати про співрозмовника: не говорити з керівником так, ніби він повинен про щось сам здогадатися, не принижувати своїх достоїнств, не віджартовуватися. Часто ці механізми включаються як відповідна реакція на стрес, це можна зрозуміти психолога, але далеко не кожному керівникові. Працюйте над своїми реакціями на стрес з фахівцями і зовсім скоро ви будете почувати себе на співбесіді набагато комфортніше.
Чим вас зацікавила наша вакансія?
Питання, відповіддю на який, можна витягнути співбесіду, так і повністю його провалити.
Я як керівник
Хочу бути впевненим, що людина розуміє ніж йому належить займатися в новій ролі і йому це цікаво. Так-так, здавалося б очевидне наявність інтересу, часто геть відсутня.
Я як психолог
Закликаю максимально детально знайомитися як з описом вакансії, так і компанією в цілому, її продуктами, кар’єрним сайтом. Це допоможе вам уникнути такого неприємного явища як невиправдані очікування.
Пам’ятайте, поведінка на співбесіді – не менш важливий чинник прийняття рішення, ніж ваше резюме.